Basketbalista Klint Carlson se připojí k hráčům Děčína

15.08.2018
První rok profi kariéry bývá pro Američany velmi složitý. Kulturní, sociální i sportovní změna je kdekoli v Evropě oproti Spojeným státům velká, a tak se mladí sportovci nevyrovnávají jen se soupeři. Nováčkem ve válečnickém dresu, a také v profi basketbale bude také Klint Carlson, absolvent University of Northern Iowa, který se od prvního týdne přípravy na nový ročník, připojil k týmu trenéra Budínského.

Na úvod tradiční otázka - proč jste kývl na nabídku Děčína?
Dostal jsem kladné reference o městě a děčínském programu od svého agenta i od jiných hráčů. S trenérem jsem měl rozhovor, kde se ukázal stejný pohled na styl basketbalu, který máme oba rádi. Také vím, že jsou zde skvělí fanoušci a samotné město je krásné.

Můžeš prozradit, o čem jste hovořili s trenérem Pavlem Budínským před podpisem smlouvy?
Mluvili jsme hlavně o basketu - jaký styl preferuji a chtěl bych hrát, jaké jsou jeho systémy a jak můžeme společně pracovat, aby náš tým vyhrával zápasy :)

Jak reagovala Tvoje rodina, když se dozvěděla, že odcházíš hrát basketbal do České republiky?
Rodina byla nadšená! Byli rádi za mne, ale zároveň mi říkali, jak jim budu většinu roku chybět. Budou mě ale jezdit navštěvovat a do Evropy se moc těší.

Co očekáváš od evropského basketbalu a jak se připravuješ na změnu herního stylu?
Trénoval jsem s člověkem, který hrál v Evropě 10 let a je novým trenérem na univerzitě, kde jsem studoval. Ukázal mi některé drily a naučil mě rozdílná pravidla a schémata úspěšná v Evropě. Já se však musím především dostat do formy a dobře připravit.

Ve videu Tvých nejpovedenějších akcí je vidět, že se nebojíš hry pod košem, ani střelby z dálky. Co preferuješ?
Rád hraji obojí. Sleduji, kdo a jak mě brání, a podle toho se rozhoduji, jak raději útočit. Moje nejoblíbenější pozice je 4, tedy power forward, i proto hraji zvenku i v bedně.

Děčín je vyhlášený svojí obranou. Jak se těšíš na tuhle část hry?
Působil jsem v týmu, kde byl kladen hlavní důraz na obranu, takže jsem byl nadšený, když jsem se tohle dověděl. Moc se těším na zaběhnutí do obrany. Říká se, že obrana vyhrává zápasy...

V dresu Válečníků bude nastupovat ještě Lamb Autrey. Stihli jste se spojit ještě před příletem?
Měli jsme na sebe číslo a mluvili jsme spolu několikrát. Hlavně abychom se poznali a také nasdílet své pohledy na basketbal, co ve hře vyhledáváme a co máme rádi i mimo hřiště.

Co by sis nejvíce přál při své premiéře v NBL?
Doufám, že budu pomáhat týmu získávat výhry, takže i v tomto prvním utkání s nováčkem si budu přát výhru. Ty jsou pro tým nejdůležitější.

A poslední otázka. Při rozlučce Válečníků se sezónou a fanoušky museli hráči odpovídat, komu fandí v NBA a kdo se jim nejvíce líbí z hráčů NBA. Jak to máš Ty?
Nemám úplně "svůj" tým, ale ze státu Iowa mám blízko Chicago Bulls a Minnesota Timberwolves. Moji oblíbení hráči jsou Paul George a Kevin Love.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Děčínska